واردات هوایی بار/حمل هوایی کالاهای وارداتی/ فریت بار هوایی

واردات هوایی بار/حمل هوایی کالاهای وارداتی/ فریت بار هوایی

یکی از خدمات شرکت همای بلند آسمان، حمل هوایی کالاهای وارداتی می باشد. همای بلند آسمان از طریق عقد قرارداد با معتبر ترین خطوط هوایی بین الملی از بسیاری از نقاط دنیا نسبت به حمل کالای مشتریان خود به مقصد فرودگاه امام خمینی به صورت عمده و خرده به صورت روزانه مشغول فعالیت می باشد.
همچنین همای بلند آسمان به عنوان تنها نماینده انحصاری هواپیمایی آذربایجان، مستقیما با دفاتر خود در شهرهای شن زن، پکن، هنگ کنگ، سئول، شانگ های و بسیاری از نقاط دیگر در ارتباط بوده و آماده ارائه نرخ های کاملا رقابتی در زمینه حمل هوایی کالا به وارد کنندگان محترم و سایر شرکت های فعال در زمینه حمل و نقل می باشد.

 

حمل هوایی گوشی موبایل ، تبلت، و لوازم جانبی

هر ساله تعداد قابل توجهی گوشی موبایل و تبلت وارد بازار ایران می گردد. بازار موبایل در ایران گردش حدودا 2 میلیارد دلاری دارد و تنها یک درصد از تقاضا از طریق تولیدات داخلی تامین می گردد و بخش عمده ای از نیاز بازار از طریق واردات از سایر کشورها پاسخ داده می شود.

 از آنجایی که گوشی و تبلت دارای باطری لیتیومی بوده که جزو کالاهای خطرناک می باشد ، حمل آن توسط بسیاری از خطوط حمل و نقل ممنوع می باشد. علاوه بر این، با توجه به اینکه موقعیت مکانی شرکت هواوی در شهر شن زن و شرکت های ال جی و سامسونگ در شهر سئول، شرکت همای بلند آسمان هواپیمایی آذربایجان را به عنوان یکی از بهترین گزینه ها در حمل هوایی گوشی موبایل و تبلت پیشنهاد می دهد

 

 

 

حمل هوایی لپ تاب و قطعات کامپیوتر

لپ تاب و کامپیوتر را شاید بتوان به عنوان دومین کالای دیجیتال پر مصرف ایرانی بعد از گوشی موبایل و تبلت معرفی نمود. شرایط حمل لپ تاب نیز تا حدود زیادی شبیه به موبایل می باشد. از این رو همای بلند آسمان امادگی ارائه ترخ های ویژه برای حمل کالاهای فوق الذکر را به وارد کنندگتن محترم و شرکت های فورواردری دارا می باشد.

 

 

 

 

حمل هوایی ال ای دی، ال سی دی و لوازم صوتی و تصویری:

با ورود نسل جدید تلویزیون های هوشمند و 3 بعدی، تقاضای مشتریان برای خرید لوازم صوتی و تصویری رشد چشمگیری داشته است. از این رو نیاز به حمل سریع کالا به منظور تامین نیاز بازار، امری حیاتی و ضروری می باشد.

 

 

 

 

 

 

حمل هوایی دارو و تجهیزات پزشکی:

 

با توجه با اینکه بخش عمده ای از بازار دارو از طریق واردات تامین می گردد و بنا بر ماهیت فاسد شوندگی که دارو ها دارند، حمل هوایی دارو مناسب ترین گزینه می باشد. علاوه بر آن، سالانه بسیاری از تجهیزات پزشکی نظیر دستگاه های MRI ، یونیت های دندان پزشکی و سایر تجهیزات به کشور وارد می گردد که با توجه به ابعاد نا متعارف تجهیزات فوق، نیاز به حمل  از طریق پروازهای باری می باشد. شرکت همای بلند آسمان با همکاری مستقیم با شرکت های هواپیمایی

 

 

 

 

 

 

 

حمل هوایی تجهیزات و لوازم یدکی:

با تقاضای روز افزون تجهیزات، مواد اولیه و قطعات یدکی ناشی از افرایش پروژه های صنعتی ،  ایران را به بازار بالقوه ای برای واردات این گونه تجهیزات تبدیل کرده است. اگرچه ممکن است انواع روش های حمل نظیر حمل دریایی و زمینی سهم عمده ای را به خود اختصاص دهد، اما در مواقعی که نیاز به تامین بهنگام قطعات می بلشد، حمل هوایی گزینه مناسبی می باشد. شرکت همای بلند آسمان سابقه همکاری با شرکت های فعال در زمینه خودروسازی، نیروگاهی و تامین انرژی، عمرانی، سد سازی و سایر شرکت های تولیدی، خدماتی و پژوهشی را در زمینه حمل هوایی قطعات و تجهیزات مختلف دارا می باشد.

 

 

 

 

 

حمل هوایی مواد غذایی:

بخش عمده ای از تامین مایحتاج غدایی در کشور از طریق واردات تامین می گردد. در این بین، با توجه به ماهیت فاسد شوندگی که بسیاری از مواد غدایی دارند، (نظیر گوشت ، مرغ ، لبنیات و سایر مواد غدایی فاسد شونده)، حمل هوایی به عنوان یک ضرورت مطرح می گردد. شرکت همای بلند آسمان با تجربه خود و سابقه همکاری با ایرلاین هایی که بهترین کیفیت را در زمینه حمل کالاهای perishable ارائه می دهد اماده ارائه خدمت به مشتریات محترم می باشد. برای اطلاع بیشتر از شرایط حمل کالاهای فاسد شونده مراجعه گردد.

دسترسی به دهکده جهانی

خدمات بار هوایی همای بلند آسمان این امکان را برای شما فراهم می سازد تا در هر مسیر ازخطوط حمل و نقل هوایی که به صرفه ترین قیمت ها و بهترین خدمات را ارائه می دهد، برای ارسال کالای خود بهر جویید. بدین صورت دسترسی شما به تمام مسیرهای پروازی در سرتاسر دهکده جهانی میسر خواهد شد. 

 

شبکه پروازی هواپیمایی آذر بایجان:

هواپیمایی آذربایجان این امکان را برای شما فراهم می آورد تا به بسیاری از مراکز مهم دنیا در سرتاسر جهان، دسترسی داشته باشید.  هواپیمایی آذربایجان با نام آزال به تازگی فعالیت خود را در زمینه حمل کالا در ایران اغاز نموده است و با همکاری مشترک با شرکت silkway west، (شریک تجاری آزال) ، نواحی بسیاری را در سرتاسر دنیا پوشش می دهد. نرخ حمل کالا  توسط هواپیمایی آذربایجان  کاملا رقابتی با سایر ایرلاین های فعال در ایران بوده و برای ارسال کالا به باکو، اروپا، آسیای میانه ، آسیای شرقی شرقی و نیویورک، مناسب ترین گزینه می باشد.

شبکه پروازی هواپیمایی ترکیش: 

 هواپیمایی ترکیش برای شما امکان دسترسی به بیش از 260 شهر در 108 کشور دنیا را فراهم می سازد و برای مسافرینی که قصد ارسال بار به شهرهای مختلف امریکا، کانادا و اروپا را دارند، گزینه بسیار مناسبی می باشد.

 

 

شبکه پروازی هواپیمایی قطر

هواپیمایی قطر امکان دسترسی به 150 شهر در دنیا را فراهم می سازد. علاوه بر پروازهای مسافری، امکان استفاده از پروازهای باری برای کالاهای نا متعارف فراهم است. هواپیمایی قطر همواره گزینه مناسبی برای ارسال کالا به کشورهای حاشیه خلیج فارس ، خاور میانه و آسیای شرقی بوده و علاوه بر آن کشورهای آفریقای ، آمریکای شمای و جنوبی را با پروازهای مستقیم از دوحه و یا غیر مستقیم پوشش می دهد.

 

 

شبکه پروازی هواپیمایی امارات:

هواپیمایی امارات به این شما امکان را می دهد تا به بیش از 150 شهر در دنیا دسترسی داشته باشید. قیمت های مناسب حمل کالا به شهرهای  مختلف استرالیا نظیر سیدنی، ملبورن، پرت، آدلاید و آکلند، هواپیمایی امارات را کاملا بدون رقیب در مسیرهای ذکرشده ساخته است و علاوه بر ان برای نواحی خاور میانه و  خاور دور و همچنین شهرهای مختلف آمریکا گزینه بسیار مناسبی می باشد.

 

حمل هوایی کالای فاسد شدنی

کالاهای فاسد شدنی به اقلامی گفته می شوند که ممکن است در صورت نغییرات در دما، فشار، رطوبت یا هر گونه شرایط محیطی آسیب ببینند و یا در اثر گذشت زمان، فاسد شوند. نمونه ای از این اقلام عبارتند از:

 

  • مواد غذایی
  • میوه و سبزیجات
  • لبنیات
  • مواد دارویی
  • گوشت تازه یا منجمد
  • ماهی تازه یا منجمد
  • گل و گیاه
  • ارگان های زنده بدن
  • واکسن و یا نمونه خون
  • تخم مرغ نطفه دار

 

 

زمان، درجه حرارت و میزان رطوبت، سه عنصر کلیدی در حمل و نقل اقلام فاسد شدنی می باشند. از این حمل این گونه مواد، نیاز به رعایت نکاتی می باشد در آن متغیرهای ذکر شده قابل کنترل باشد.  هرگونه تغییرات درعناصر ذکر شده می تواند در کیفیت کالای ارسالی تاثیر گذار باشد.

 

علی الخصوص درمورد کالاهایی که حساسیت ویژه ای دارند، (نظیر مواد دارویی و واکسن ها) حفظ سلامت کالا بسیار حیاتی و ضروری می باشد. عدم رعایت استانداردهای لازم، در هر نقطه ای از زنجیره تامین کالاهای فاسد شدنی، می تواند صدمات جبران ناپذیری به کالای مشتری برساند و آن را غیر قابل مصرف نماید. از این رو انتخاب شیوه حمل بسیار حائز اهمیت می باشد.

 

دلایل بسیاری در حمل و نقل اقلام فاسد شدنی  به صورت هوایی وجود دارد. سرعت ، قابلیت اطمینان، مقرون به صرفه بودن و امکان کنترل شرایط حمل ونقل از جمله دلایلی است که صادر کنندگان را برای توسعه تجارت خود با بهره گیری از حمل هوایی ترغیب میکند.

کالاهای  فاسدشدنی همیشه باید در مستقیم ترین مسیر فرستاده شوند، با کمترین زمان توقف حمل و نقل که نتیجه آن به حداقل رساندن زمان سپری شده و از بین بردن تغییرات غیر ضروری آب و هوایی خواهد بود. هنگامی که یک انتقال از یک پرواز را به دیگری اجتناب ناپذیر است، زمان ترانزیت باید به دقت در نظر گرفته  شود . همچنین برخی از محمولات ممکن است به یخ گذاری دوباره و یا نگهداری موقت در یک منطقه با دمای کنترل شده (مانند تاق سرد ا یا فریزر) نیاز داشته باشند.

 

ایرلاین حمل کننده برای کالاهای فاسدشدنی ، ممکن است از هر دو هواپیمای مسافربری و باری  با توجه به نیازهای بازار، ماهیت کالا، حاشیه محصول، و اولویت های فردی استفاده نمایند. هواپیماهای مسافری عموما در رایج تر، ارزان ترو در دستر تر می باشند اما می بایست به برنامه زمان بندی پروازها و صلاحدید خلبان در حمل کالاهای فاسد شدنی در پرواز مربوطه توجه شود. این در حالیست که هواپیماهای باری، امکان کنترل شرایط اب و هوایی بهتر، بازرسی های کمتر، و فضای بیشتری را در اختیار قرار میدهند که این امر به خصوص در زمانی که کالاهای فصلی در یک ذوره زمانی مشخص، وفور فراوانی دارند، بسیار مناسب می باشد.

بسته بندی

همانطور که ذکر شد بزرگترین چالش در حمل کالاهای فاسد شدنی، حفظ کیفیت و سلامت آن می باشد. از این رو بسته بندی مناسب کمک شایانی به این امر می نماید.

در بسته بندی کالای فاسد شدنی، ممکن است ازجعبه های مخصوص ، مواد بسته بندی، بسته های ژل، پتو حرارتی، یخ خشک، و مواد دیگربه فراخور نیاز استفاده گردد. به عنوان نمونه ماهی یخ زده می بایست در جعبه های فایبرگلاس یا یونولیتی به همراه بسته ژل استفاده گردد.

برخی از محصولات ممکن است به سرد کردن پیش از زمان حمل و نقل نیازداشته باشند تا در برابر شرایط پرواز مقاوم گشته وعمر مفید انها افزایش یابد.

حمل هوایی جنازه

حمل هوایی جنازه: 

درد و رنج از دست دادن نزدیکان ، یکی از سخت ترین زمان ها در زندگی است. به خصوص زمانی که برای خاک سپاری، نیاز به حمل و نقل متفوفی می باشد. برای حمل و نقل جنازه به صورت هوایی نیاز به انجام تشریفاتی است که در ذیل به طور خلاصه به آن پرداخته می شود:

مومیایی کردن:

برای بیشتر مردم جسد مومیایی شده یعنی فرعون هایی که غرق در طلا و جواهراتشان زیر اهرام غول پیکر مصر خوابیده اند.  جسدهایی که در سازمان پزشکی قانونی مومیایی می شوند نه از دسته مشاهیر هستند و نه از ثروتمندان جاه طلب. آنها آدم معمولی هایی هستند که قرار است در مکان دیگری به خاک سپرده شوند و طبق قوانین حمل و نقل هوایی بین المللی پرواز آنها قبل از مومیایی شدن غیرقانونی است. چرا که طبق قوانین بین المللی برای انتقال اجساد از یک کشور به کشوری دیگر، باید فرایند مومیایی کردن روی آنها صورت گیرد تا ظاهر جسد حفظ و از فساد آن جلوگیری شود. بعد از کالبد گشایی جسد، محتویات روده و معده که زودتر فاسد می شوند تخلیه شده و با تزریق مواد شیمیایی به جسد، این مواد وارد بافت ها می شوند و فساد جسد متوقف می شود. البته مومیایی کردن جسد برای حمل نقل با شکل و شمایل مومیایی های مصر و مومیایی های موزه ای متفاوت است. اجسادی که با این روش مومیایی می شوند، ماندگاری زیادی ندارند و فقط در حدی ماندگار می شوند که در طول پرواز فاسد نشده و مایعات بدنشان به بیرون نشت نکند. جنازه مومیایی شده به این شکل کاملا تازه می ماند و بعد از دفن کم کم تاثیر مواد به کار رفته در آن از بین می رود و جسد تجزیه می شود.

مومیایی اجساد در پزشکی قانونی کمتر از نصف روز وقت می گیرد و یک تکنسین تشریح زیر نظر پزشک این فرایند را انجام می دهد. اجساد بعد از مومیایی شدن در سردخانه نگهداری می شوند تا خانواده متوفی هماهنگی های اداری لازم را با سفارت و شرکت هواپیمایی انجام دهند. بعد از آن، جسد در جعبه هایی قرار می گیرد که بدنه خارجی آن فلزی و پوشش داخلی اش چوبی است. این جعبه بعد از پلمب شدن در اختیار شرکت هواپیمایی قرار می گیرد. این فرایند از آنجایی که به انتقال هوایی منتهی می شود و این مرحله بسیار حساس و مهم است، تنها در تهران صورت می گیرد و به ندرت ممکن است پزشکی قانونی شهرهای دیگر اجساد را مومیایی کنند.»

مدارک لازم:

شرکت های هواپیمایی برای نقل و انتقال جسد به خارج از کشور نیازمند ترجمه ی نامه پزشکی قانونی در دارالترجمه رسمی و به زبان لاتین، اصل و کپی پاسپورت متوفی و سایر مدارک شناسایی او هستند. همچنین نامه پزشک قانونی باید به مهر و امضای سفارت کشور مقصد در ایران برسد. بعد از آن نوبت به هماهنگی برای صدور بارنامه می رسد تا جسد به کشور مورد نظر انتقال داده شود.»

 محل نگهداری جسد در طول پرواز قسمت بار هواپیما است که البته فضایی جدا از بخش چمدان ها دارد: «این فضا دمای متفاوتی دارد که مانع از فساد جسد خواهد شد. هر چند که اجسادی که در پزشکی قانونی مومیایی شده اند و ۴۸ تا ۷۲ساعت سالم خواهند ماند.»

 

هزینه حمل

 هزینه حمل جسد به وزن آن ، ایرلاین حمل کننده و  مسیر پروازی که طی می کند بستگی دارد و با توجه به تشریفات خاصی که برای آن صورت می گیرد، معمولا نرخ آن متفاوت باا نرخ محموله های معمولی می باشد

برای اطلاع از نرخ حمل می توانید با شماره های شرکت تماس حاصل نموده و یا به بخش در خواست حمل مراجعه نمایید

درخواست حمل جنازه به ايران:

در صورت فوت اتباع ايران در خارج از كشور، بنا به درخواست بستگان متوفي و تقبل هزينه‌هاي مربوطه نسبت به حمل جسد به ايران، اقدامات لازم توسط نمايندگي‌هاي جمهوري اسلامي ايران به عمل مي‌آيد. در صورتيكه بستگان متوفي در ايران سكونت داشته باشند، مي‌توانند به اداره سجلات و احوال شخصيه وزارت امور خارجه مراجعه و تقاضاي حمل جنازه را بنمايند.

مدارك لازم :

۱- درخواستنامه تکميل شده برای ثبت فوت توسط يكی از بستگان (فرم درخواست نامه در هر کشور متفاوت است. درصورت عدم امکان حضور در سفارت، درخواست کننده ميتواند با تکميل  وكالتنامه شماره فرد ديگری، برای مراجعه به سفارت و امضاء اسناد وکالت دهد.)
۲- اصل گواهی بین‌المللی فوت با مهر و امضاء صادره شده توسط مقامات کشور مبدا
۳- اصل گواهی علت فوت با مهر و امضاء صادره از بيمارستان و گواهی عدم وجود بیماری مسری در متوفی
۴- اصل شناسنامه متوفی و همسر وی
۵- اصل گذرنامه ايرانی متوفی
۶- تصوير (کپی) صفحه اول شناسنامه يا تصوير صفحه ۲ و ۳ گذرنامه درخواست کننده

با توجه به اينكه فوت هر فردي تبعات قانوني و اداري مانند: ارث، تدفين در محل و يا حمل جسد به ايران را به دنبال دارد، لذا به كليه هموطنان توصيه مي‌گردد براي كمك به انجام مراحل كاري در اين خصوص مراتب را به اطلاع نزديكان متوفي در محل فوت و يا ايران برسانند. نزديكان متوفي مي‌توانند به استناد ماده 22 قانون ثبت احوال با در دست داشتن مدارك ذيل به نزديك‌ترين نمايندگي جمهوري اسلامي ايران در خارج از كشور مراجعه و نسبت به ثبت فوت اقدام نمايند.

شما می توانید کلیه امور را به شرکت همای بلند آسمان سپرده و از مراقبت و حساسیت عمل در حمل و نقل عزیزان خود به آرامگاه ابدی ، اطمینان خاطر داشته باشید

اطلاعات تماس

آدرس دفتر مرکزی:
تهران- خیابان خرمشهر- خیابان فرهاد- نبش کوچه گلزار- ساختمان پلارد- طبقه 3 - واحد 6
تلفن:  88765966(021)        

دفتر فرودگاه:
فرودگاه بین المللی امام خمینی (ره)- ترمینال بار- حوزه دوم گمرک- دفتر شماره 15
تلفن: 51005153 (021)       55678498 (021)               تلفکس:   55678021(021)

ایمیل

واحد صادرات بار:         این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید
واحد واردات                این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید
مدیر عامل                  این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید