فریت کالای تجاری

ارسال کالای تجاری/فریت کالای تجاری/حمل هوایی کالای تجاری

در برنامه سوم و چهارم ، صادرات به عنوان یک عنصر موثر و کلیدی در توسعه اقتصادی کشور محسوب شده است و بر آمادگی زیرساختهای فرهنگی و اجتماعی جهت بکارگیری استراتژی های صادراتی تأکید گردیده است.
صادرات عبارتست از ارتباط و کارکردن با بازارهای حرفه ای و حرفه ای های بازار درآن سوی مرزها.

صادرات غیرنفتی همواره از مهمترین مسائل موردنظر سیاستگذاران اقتصادی و بازرگانی جمهوری اسلامی ایران بوده و در برنامه های اول ، دوم ، سوم و چهارم توسعه اقتصادی ، اجتماعی ، فرهنگی کشور توجه خاصی به آن شده است . بنابراین ارائه تسهیلات به صادرکنندگان موجب تحرک در تجارت خارجی و رشد تولید ناخالص ملی خواهد شد .
گمرک ایرا ن هم با توجه به اهمیت صادرات غیرنفتی در توسعه اقتصادی کشور، تسهیل و تسریع عملیات تشریفات گمرکی در بخش صادرات را مد نظر قرار داده است .
در این بین صادرات هوایی کالا با توجه به امکان ارسال به موقع و بهنگام کالا، از جایگاه ویژه ای برای شرکت ، بازرگانان و تجار برخوردار است و آنچه که موجب توسعه امر صادرات و صرفه اقتصادی آن می گردد، تجربه های موفق در این زمینه میباشد.
شرکت همای بلند آسمان با توجه به تجربه چندین ساله مدیران و پرسنل اجرایی، تا کنون همکاری و تعامل مناسبی با صادرکنندگان در صنایع مختلف برقرار نموده و آمادگی ارائه نرخ های ویژه و هر گونه خدمات در زمینه تسهیل امور و تشریفات گمرکی را دارد.

 

صادرات آجیل و خشکبار و زعفران

صنعت خشکبار ایران به دلیل دارا بودن کالاهایی مانند پسته (رتبه دوم تولید جهان) خرما (رتبه دوم تولید جهان)، بادام (چهارمین تولیدکننده جهان)، گردو (سومین تولیدکننده جهان)، کشمش ( چهارمین تولیدکننده جهان) و فندق (پنجمین تولیدکننده جهان) در بازارهای جهانی شناخته شده است
شرایط و تنوع اقلیمی ایران به گونه ای است که محصولات متنوع کشاورزی با کیفیت مناسب تولید می‌شود و به لحاظ پیشینه سنتی، برخی از این اقلام همانند خرما ، کشمش ، انجیر ، پسته، گردو، بادام و فندق به صورت خشکبار مصرف گسترده‌ای در بازار داخل و خارج ایجاد کرده است.
در حال حاضر. به گونه ای که سالانه 200 هزار تن پسته، 160 هزار تن کشمش 150 هزار تن مغز گردو، یک میلیون و 200 هزار تن خرما،35 تن انجیر، 50 هزار تن بادام درختی ، 330 تن لوبیا ، 90 هزار تن عدس، 300 هزار تن نخود و 270 تن زعفران تولید می شود.
و بیش از 2 میلیارد دلار خشکبار از ایران به کشورهای مختلف صادر می‌شود
انواع خشکبار ایران به بیش از 50 کشور جهان صادر می شود که برخی از این کشورها عبارتند از آلمان ، فرانسه ، انگلستان ، ایتالیا ، اسپانیا ، سوئد ، نروژ ، پرتغال و امریکا؛ کشورهای حوزه خلیج فارس ازجمله قطر، امارات، عربستان و کویت و کشورهای آسیایی مانند چین ،کره جنوبی ، ژاپن ، استرالیا و روسیه.

 

 

 

 

 

فرش و صنایع دستی

فرش دستباف ایران که نشان تاریخ ذوق، هنر و هویت ایرانی است ، با تکیه بر تنوع زیاد طرح و نقشه و کیفیت مناسب توانسته است شهرت جهانی خود را حفظ کند.
در روزگاری نه چندان دور صادرات فرش ایران رتبه اول در دنیا را به خود اختصاص می داد و در یک دهه قبل صادرات فرش یک سوم صادرات غیرنفتی ایران را به خود اختصاص داده است. هم اکنون چین، هند و پاکستان در تولید فرشهای صادراتی با ایران رقابتی تنگاتگ دارند هرچند به لحاظ کیفی فرش دستباف ایران جایگاه اول را به خود اختصاص داده است.
آلمان، آمریکا، ایتالیا، امارات متحده عربی، ژاپن، کانادا و فرانسه مهمترین خریداران فرش ایران محسوب می شوند و هم اکنون فرش ایرانی به بیش از 100 کشور دنیا صادر می شود
کشورهای شرق آسیا چون چین، ژاپن و کره جنوبی بازارهای جدیدی برای ایران هستند که فرش را خریداری می کنند. این مقام مسوول تصریح کرد: ۴۸ درصد از صادرات فرش ایران به کشورهای اروپایی و ۴۷.۵ درصد آن به کشورهای آسیایی بوده است و بعد از تحریم ها بیشترین میزان صادرات به کشور امارات متحده عربی بوده است.
برای صادرات فرش دستبافت رعایت مقررات عمومی نظیر داشتن کارت بازرگانی معتبر بنام متقاضی حقیقی یا حقوقی و همچنین دارابودن شناسنامه برای فرش صادراتی الزامی می باشد. لازم به ذکر است کلیه اطلاعات موردنیاز در کتاب مقررات صادرات و واردات سال 1389 درج شده است که در سایت IDMS نیز موجود می باشد.

 

 

 

میوه، خرما، انواع صیفی جات، مرکبات و سبزیجات

ابران جزو کشورهای صادر کننده از مواد غذایی مانند خرما، انواع میوه و مرکبات و صیفی جات و سبزسجات می باشد . با توجه به اینکه این گونه کالاها ماهیت فاسد شدنی دارند، زمان حمل از اهمیت ویژه ای برخوردار است . این شرکت با توجه به پیشینه و تجربه خود در زیمنه ارسال مواد persiable امادگی ارائه نرخ های کاملا ویژه و رقابتی به مقاصد مد نظر را دارد

 

 

 

 

 

 

ارسال خودرو و تجهیزات مربوط به خودروسازی

صنعت خودرو سازی در ایران، پیشرفت چشمگیری طی سالیان اخیر داشته است و علاوه بر توسعه دانش طراحی، حضوری چشمگیر در بازارهای داشته است و راه اندازی سایت های تولیدی در کشورهای عراق، سوریه ، سودان، ونزوئلا خود گواه بر این موضوع است. با توجه به این مساله نیاز به ارسال خودرو ،مواد، قطعات و تجهیزات مربوطه بیش از هر زمانی احساس می شود. هر چند که بخش عمده آن به صورت زمینی و دریایی حمل می گردد ولی در این بین در صورت نیاز به ارسال به موقع دستگاه هاو قطعات خاص، قطعات کلیم در سایت های خارج از کشور و یا ارسال نمونه های خودرو جهت انجام انواع تست ها و حضور در نمایشگاه های بین المللی، حمل هوایی مناسب ترین گزینه می باشد.

 

 

 

 

 

تجهیزات صنعتی

با توجه به توسعه صنعتی سال های اخیر و افزایش روز افزون پروژه های صنعتی ، نیروگاهی ، منابع انرژی ، ساختمانی و … در سایر کشورها نیاز به ارسال به موقع تجهیزات و قطعات مربوطه بیش از هز زمانی احساس می شود و حمل هوایی گزینه  ای مناسب برای ارسال به موقع  و تحویل بهنگام می باشد.

 

شیر و فراورده های لبنی

بنابه گزارشی در شهریور ماه ۱۳۹۳ اعلام‌شد، شیر در ایران، گردش مالی ۲۴ هزار میلیارد تومانی دارد، با توجه به اینکه تولید شیر خام ایران ۸ میلیون تن بوده‌است حدود ۱۲ درصد ارزش نفت صادرات سالانه ایران است. ارزش فرصت‌های شغلی این صنعت بالغ بر ۱۰۰ هزار میلیارد تومان است و ۹۵ درصد، سرمایه‌گذاری در این بخش نیز توسط بخش خصوصی انجام شده است. صنایع لبنی ایران در دو سال گذشتهٔ ، بالاترین صادرات را داشته است , و  با توجه به ماهیت فاسد شدنی فراورده های لبنی و شرایط ویژه ای که برای نگهداری آن لازم است، حمل هوایی مهمترین گزینه برای صادرات آن می باشد

 

 

 

 

 

کالای نمونه و نمایشگاهی


طبق قوانین گمرک جمهوری اسلامی، ارسال نمونه کالا اعم از ساخت داخل و خارج ،  نمونه تجاری برای آزمایش، تجزیه یا تعمیر در صورتی که در حجم تجاری یا قانونی نبوده و از نوع عتیقه نیز نباشد بلامانع است.

 

با توجه به اینکه ارسال کالا برای نمایشگاه نیاز به تشریفات خاصی می باشد ، این شرکت آمادگی ارائه خدمت در زمینه انجام تشریفات گمرکی (چه در فرودگاه امام خمینی و چه در فرودگاه مقصد جهت ترخیص و تحویل به نمایشگاه مربوطه) را دارا می باشد.

 

شروع به تایپ کنید و Enter را برای جستجو وارد کنید

سبد خرید